Можливо у Вас невірно налаштований браузер? Детальніше...

чисельник (42 тиждень року)     Друк  HOME  RSS  UA EN

Назад

Науковці України та Польщі обговорюють проблеми розвитку та реалізації потенціалу транскордонного співробітництва

Опубліковано: 19.04.2016 20:02:16 Важливість: 1
Автор: кафедра статистики
Науковці України та Польщі обговорюють у Львівському університеті проблеми розвитку та реалізації потенціалу транскордонного співробітництва

Понад 100 науковців, представників органів місцевого самоврядування з України, Республіки Польщі, Словацької Республіки, Туреччини беруть участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Соціально-економічний потенціал транскордонного співробітництва», що проходить упродовж 18-19 квітня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Конференція є одним з заходів, присвячених відзначенню 50-річчя економічного факультету, та має на меті дослідження напрямів розвитку транскордонного співробітництва у контексті реалізації Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник, який підкреслив, що участь науковців, влади та громадського сектору в обговоренні важливих проблем, пов’язаних із транскордонним співробітництвом, сприятиме реалізації широких нагальних важливих життєдайних програм, які допоможуть економіці України вийти з етапу стагнації, що забезпечить формування сприятливого клімату для впровадження європейських стандартів не лише в життєдіяльність нашої області, а й кожного її мешканця.

Володимир Петрович висловив переконання, що згадана конференція в майбутньому стане теоретико-практичним майданчиком для постановки та вирішення актуальних проблем у сфері економіки й транскордонного співробітництва.

«Євроінтеграційний вектор України ми відстояли на Майдані, і сьогодні у цьому напрямку рухається уся країна», – зазначив перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

За його словами, саме Львівська область має стати локомотивом руху нашої країни в Європу.

«У Стратегії розвитку нашої області до 2020 року одним із пріоритетів є транскордонне співробітництво та співпраця між прикордонними містами Львівщини та Польщі. У нас є багато спільних проектів, які реалізуються на території області. І чимало спільних ініціатив попереду. Для нас є дуже важливим і цікавим досвід Польщі в процесі децентралізації, який допоможе нам якнайкраще провести цю реформу. Окрім того, ми зацікавлені співпрацювати в питанні розвитку прикордонної та дорожньої інфраструктури», – сказав перший заступник голови Львівської ОДА.

Привітав учасників конференції консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Влодзімєж Сульгостовскі. У своєму виступі пан Консул наголосив на досвіді українсько-польських добросусідських відносин і відзначив велику кількість представників польської делегації, яка бере участь в обговоренні важливих питань, пов’язаних із розширенням транскордонного співробітництва.

«Проведення такої конференції є результатом поглиблення співпраці між науковцями-економістами Львівського університету й науковцями провідних вищих навчальних закладів Польщі й інших країн ЄС», – переконаний декан економічного факультету Ростислав Михайлишин.

Ростислав Васильович наголосив на проблематиці конференції з огляду на сучасні виклики «Сьогодні перед Українською державою стоїть непросте завдання бо одночасно триває два процеси – формування власний економічний простір та інтеграція в європейський економічний простір. А тому реалізація потенціалу транскордонного співробітництва з країнами-сусідами Центрально-Східної Європи – один із найважливіших кроків на шляху до євроінтеграції України», – вважає декан економічного факультету.

Проректор Жешувського університету Ґжеґош Слюсаж також підкреслив важливість розвитку українсько-польського та польсько-українського співробітництва, яскравою ілюстрацією якого є академічна співпраця, зокрема Львівського та Жешувського університетів.

«Кожен регіон має великий потенціал, але не кожен його вміло використовує», – вважає Ґжеґош Слюсаж. На його думку, проведення науково-практичної конференції буде доброю платформою для обміну думками, досвідом та успішними практиками.

Після урочистого відкриття учасники конференції продовжили роботу у форматі панельних дискусій і презентаційної сесії за такими основними тематичними напрямами: розвиток транскордонного співробітництва в умовах глобалізації, удосконалення методології та організації моніторингу транскордонних зв’язків, фінансово-економічні та соціально-культурні аспекти поглиблення співпраці між прикордонними територіями, інтенсифікація малого прикордонного руху між Україною та Республікою Польща, перспективи реалізації потенціалу Єврорегіону «Карпати» тощо.

Варто зазначити, що проведення конференції стало можливим завдяки успішному функціонуванню Інформаційно-статистичного транскордонного кластера «Інфостат Україна-Польща», який створено за співпраці науковців кафедри статистики економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка та науковців інших освітньо-наукових установ України і зарубіжних країн.

Організаторами конференції є Львівський національний університет імені Івана Франка, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», Головне управління статистики у Львівській області, Жешувський університет (Республіка Польща), Статистичне управління Підкарпатського воєводства (Республіка Польща), Статистичне управління у м. Пряшів (Словацька Республіка), громадська організація «Європейський діалог».

Рекламний блок